Buttons

 

September 22, 2013

Making of: Music VideoI have no idea how this is going to turn out.
And as master chief boss of the marketing and production of Jergus's music, I should probably know.
Today my favorite Zuzkas met up with me at Pop Studio to finally shoot the music video to Jergus Oravec's new single, (You Won't) Get Away. After days of brainstormings and production meetings and creative lunches and cakes and nights out, the video is a mixture of what I would best describe as silly dancing and porn.
Also, avocado. Bettie Page. Astronaut shoes. Smoke.
Anyway, Zuzka's sexy dancing, Zuzka's filming talent, and my strange self coincided. Take a look at some pics from this shoot. And I apologize for the horribly low quality, my only camera broke so I had to take these on the front camera of my iPhone, like an asshole.
In the meantime, enjoy and play the lyric video to (You Won't) Get Away, I'm still loving it even after 5 hours on repeat.

***

Netuším, ako toto dopadne.
A ako hlavný šéf boss král marketingu a produkcie Jergušovej hudby, asi by som to mala vedieť. Dnes sa moje najoblúbenejšie Zuzky stretli aj so mňou v skvelom ateliéri Pop Studio, kde sa natáčal klip k novému singlu Jerguša Oravca, (You Won't) Get Away. Po dlhých hodinách a dňoch brainstormingov, production meetingov, obedov a opitých večerov, je video akýsi mix niečoho, čo by som najlepšie opísala ako smiešne tanečky a porno.
A ešte je tam avokádo napríklad. Bettie Page. Astronautské topánky. Dym.
Každopádne, Zuzkin sexy tanec, Zuzkin filmársky talent, a moje čudné ja sa spojili. Pozrite si pár fotiek z shootu (v mega nízkej kvalite pretože sa mi pokazil jediný fotoaparát a tým pádom som všetko fotila na iPhone front camera, lebo som jebo). A medzi tým si napríklad pustite lyric video k (You Won't) Get Away, vytvorené šikovníkmi odtiaľto ;)

--Tammy*No comments:

Post a Comment